Darbinieku mudināšana rūpēties par savu veselību arī darba vietā un darba laikā
Sēdēšana ir jaunā smēķēšana, norāda veselības eksperti. Sauklis ilustrē, kā jauna garu darba stundu kultūra, īpaši tehnoloģiju nozares profesionāļu vidū, ir radījusi mazkustīgu "sēdēšanas kultūru", kas rada apdraudējumu cilvēku veselībai. Brīdinājums izskan, jo darbinieki arvien vairāk laika pavada, sēžot darbā, sēdot aptuveni 64% no savas darba dienas. Zemāk ir 6 no visvairāk apspriestajiem veidiem, kā veicināt veselīgāku darba vidi, neveicot krasas izmaiņas telpās vai darbībā.
1. Pastaigas sanāksmes. Sākot ar Silīcija ieleju un beidzot ar uzņēmumiem Ņujorkā, šķiet, ka katrs uzņēmums pieņem pastaigu tikšanos kā veidu, kā uzlabot asins riti organismā un svaigu ideju pieplūdumu prātos. Marks Cukerbergs, Stīvs Džobss un Bils Geitss ir tikai daži no 21. gadsimta drosmīgākajiem vadītājiem, kuri izmanto šo paņēmienu, lai padarītu darba dienas veselīgākas.
2. Stājas apzināšanās. Pastaigas sanāksmes ne vienmēr ir iespējamas ziemas mēnešos, un dažreiz darbiniekiem ir pārāk daudz darba, lai attaisnotu došanos ārpus telpām. Ja esat “piekalts” savam darba galdam, kur var tikai sēdēt, pēc noklusējuma attīstiet pozas apzināšanos, lai cīnītos pret ilgstošas sēdēšanas nelabvēlīgajām blakusparādībām. Sēdiet taisni, iztaisnojiet plecus un noregulējiet krēslu tā, lai jūsu rokas veidotu 90 grādu leņķi, kad strādājat ar datora klaviatūru. Veselības eksperti iesaka atvēlēt 2-3 minūtes, lai pastāvētu un izstieptos katrās 60 darbā pavadītajās minūtēs.
3. Stāvgaldi. Ja sēžot sāp gurni un mugura, apsveriet iespēju ieguldīt stāvošā galdā. Tādējādi tastatūra un monitors atrodas tieši virs jūsu vidukļa, padarot to viegli lietojamu, veicot dažādus darba uzdevumus. Tie, kuri vilcinās veikt šādas nopietnas izmaiņas, var izvēlēties regulējamu augstumu rakstāmgaldu, lai ātri pārietu no tradicionālā sēdus augstuma uz stāvēšanu.
4. Paklājiņi stāvēšanai. Tie ir absolūti nepieciešami ikvienam, kurš gatavojas pavadīt laiku pie galda vai darbstacijas. Stāvošie paklājiņi ir ergonomiski izstrādāti, lai veidotu kontūru ap pēdu, pievienojot mīkstu komforta slāni, kas mazina sāpes, ko izraisa ilgas garas darba stundas stāvot kājās.
5. Pretnoguruma paklāji. Līdzīgi kā stāvošie paklāji, pretnoguruma paklāji ir iegareni kompresijas paklājiņi, kas tāpat izliecas zem kājām. Paklājus var izmantot ražošanas zonās, laboratorijās un citās ražošanas telpās ar lielu platību.
6. Veselības biļeteni. Daudzi uzņēmumi sāk iesaistīt darbiniekus ar periodiskiem veselības biļeteniem. Biļeteni parasti tiek nosūtīti pa e-pastu, un tajos ir ietverti padomi, kā darbiniekiem darba laikā pievērst uzmanību savai veselībai un drošībai.
Lai saņemtu papildu palīdzību, meklējot personalizētu paklājiņu jūsu stāvošajam galdam vai darbstacijai, zvaniet uz redcarpet.lv pa tālruni 27889902.
Pretnoguruma paklājiNav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.